Category: Technology

פודקאסט חדשות הטכנולוגיה - אהוד קינן ושחר שושן מפרשים את חדשות הטכנולוגיה של השבועיים האחרונים, ולא שוכחים לרגע להתלונן על דברים חסרי משמעות

500 מיליון סיסמאות באקסטרים במחשב חדש - 063

September 25, 2016

גו פרו משיקה שתי מצלמות ורחפן, ה-GH5 וניקון 360 עושות גלים, אהוד קנה מחשב חדש ו-500 מיליון איש נזכרו שיש להם חשבון ביאהו

 

 

שתי מצלמות ורחפן

חברת גו פרו השיקה השבוע את סדרת מצלמות האקסטרים החדשה שלה – הירו 5 בלק והירו 5 סשן.

המצלמות החדשות לא מרגשות במיוחד לאור העובדה שמצלמות הכמו פרו – אותם חיקויים סינים עקפו את החברה ומציעים צילום וידאו ב-4K וגם הילוך איטי ב-Full HD.

אך החלק המעניין ביותר הוט שם Karma. ניתן לקפל לרחן החדש את הזרועות שמחזיקות את הפרופלורים ואף הרגליים, זאת בגלל שהמצלמה נמצאת בחלקו הקדמי של הרחפן.

 

 

כאן המצלמה אינה דגם ייעודי אלא דגם גו פרו רגיל שמחובר לגימבל – מייצב תמונה המותקן מקדימה. אך אולי החלק המרשים ביותר כאן היא העובדה שאפשר לשלוף את הגימבל החוצה, לחבר אותו לסטנד והופ, קיבלת מצלמה מיוצבת ניידת ללא עלות נוספת.

הייתרון של רחפן מתקפל הוא עצום. מי שאי פעם ניסה את הפאנטום של DJI שהוא נכון ללפני שבוע, הרחפן הפופולרי ביותר עם מצלמת 4K שמיועד לחובב המתקדם, כי יש לא מעט צעצועים בשוק ויש גם את הרחפנים של Parrot שאמנם פיזת אינם גדולים בכלל אך הם מציעים איכות וידאו בינונית מאוד.

כאן לראשונה ישנו דגם בשוק שאפשר להכניס לתוך תיק גב רגיל ובנוסף, אפשר להשתמש במייצב דיגיטלי שזה תמיד מרגש.

במקביל מתפרסמות תמונות של הרחפן החדש של DJI בשם Mavic. אותו רחפן מסוגל להתקפל עוד יותר מזה של גו פרו אך הוא עוד לא הוכרז ולא ידוע מה מחירו.

הקארמה יגיע לישראל רק בינואר בגלל, שימו לב, משרד התקשורת. כמו עם כל מכשיר אלחוטי, גם הוא צריך לעבור מסכת אישורים מפרכת למרות שהוא עומד בתקנים האמריקאיים והאירופאים. אך אנחנו לא לבד, על פי מידע מגורם מוסמך, יש עוד שתי מדינות שבהן יש את סוגיית התדרים הזו, ומסתמן שגו פרו ייצרו דגם ייעודי לאותן מדינות שיפעל בתדרים המותרים.

המחיר כרגע עם הבלק 5 יחד הוא 1,100 דולר.

פינת המוצר של שחר

ה-Saramonic Smart Mixer הוא מעיים מקל סלפי, שיש בו מקליט זעיר לטלפון הסלולרי שמאפשר להכניס לו סאונד ממוקסס באיכות גבוהה, דרך שני מיקרופונים שנמצאים על ראשו או באמצעות מיקרופון או כל אמצעי אחר שמתחבר ב-XLR.

 

 

המחשב החדש של אהוד

אהוד קנה מחשב חדש, וישב על הרצפה זמן רב בשיבל לחבר אותו, ואז לחבר אליו הארדיסקים ישנים ולהעביר חומרים ישנים – כלומר עבר דירה וכבר פיצץ אותו ב-1.2 גיגה של חומרים.

בנונסף האינטרנט שלו מבוסס על מתאם רשת ועל כבל מאריך לצד השני של הדרך. כמו כן, הוא למד שאפשר לכבות את האור בריפיטר ושלא צריך לשים עליו מדבקות.

אהוד קיבל את האוקיולוס ריפט ויספר על חוויתיו שבוע הבא.

יאהו! נפרצת

יאהו הודתה השבוע בלילה שנגנבו ממנה פרטים ככל הנראה על ידי ארגון בחסות מדינה – שיאהו לא אומרת איזו, של 500 מיליון משתמשים שכוללים שמות, מיילים, טלפונים, תאריכי לידה, סיסמאות מוצפנות, ושאלות ותשובות אבטחה מוצפנות מ-2014. יאהו אומרת שלא נ12גנב מידע בלתי מוצפן, או פרטים של חשבונות בנק או כרטיסי אשראי.

yahoo_logo_detail

כגולש אינטרנט אני לא בטוח מה גרוע יותר, אם יאהו לא ידעה על הפריצה והגניבה במשך שנתיים שלמות, או אם היא ידעה וניסתה להסתיר את זה במשך שנתיים. כנראה האופציה הראשונה היא הנכונה. יאהו בטח תגיד שהגיעו כל מיני מידעים שרצו לבדוק לפני שמפרסמים משהו דרמטי כזה.

יאהו אמורה להימכר לוורייזון בחודשים הקרובים, היא הודיעה על כך ביולי, בסכום של 4.8 מיליארד דולר. המותג הזה של יאהו גם ככה דעך, אז הגניבה הזאת וההודעה בה בטח לא תעזור לה, אז זה יבטל את העסקה במקרה הקיצוני הרע, ויוריד את המחיר משמעותית במקרה הטוב.

למה לא צריך לדאוג
כי תכלס למי מאיתנו עדיין יש מייל ביאהו, או חשבון בפליקר או בטאמבלר. כנראה שלרובנו אין את זה. יש לנו חשבון בג'ימייל, או וואלה מייל או שירות אחר. יאהו אמנם מהפופולריות בעולם אבל לא כזאת חזקה. יש לה 225 מיליון משתמשים במייל ברחבי העולם. שזה נשמע המון. אבל לג'ימייל יש יותר ממיליארד (נכון לפברואר), כלומר פי חמישה פחות או יותר. כי הסיסמאות שנגנבו מוצפנות ולא ממש הסיסמאות שלנו באופן ישיר.

למה כן צריך לדאוג?
כי אולי שמנו את יאהו כחשבון משני. אולי שכחנו מאיזה חשבון בפליקר שפתחנו פעם והעלנו אליו תמונות. אולי כשזנחנו את החשבון ביאהו ועברנו לג'ימייל התעצלנו לבחור סיסמה חדשה ונשארנו עם אותה סיסמה. ולמרות שהסיסמאות לכאורה מוצפנות, זה יכול להיות שזה עניין של זמן עד שיגיעו אליהן.

אנחנו צריכים לדאוג כי יאהו היא חברה עצומה ומחלוצות האינטרנט וסמכנו עליה שתשמור על המידע שלנו. ואם היא לא מצליחה, מה יגידו אזובי הקיר – כל האתרים הקטנים יותר ומלאן אפליקציות שאנחנו מפקידים בידיהם את המידע שלנו ומאשרים גישה למצלמה, לקבצים ולאנשי הקשר. ביאהו אמורה להיות מחלקת אבטחת מידע שגדולה יותר מכל העובדים ב-10 אפליקציות ביחד.

בעשר שנים האחרונות נגנב מידע מאולפני סוני בעקבות הסרט על צפון קוריאה, מבנק גייפי מורגן, מאדובי שהיא חברה גדולה למוצרי עריכה וגרפיקה, מרשת החנויות טרגט, משרת המשחקים של סוני שכל מי שי לו פלייסטיישן רשום אליו, מאיביי וכמובן מרשם האוכלוסין בישראל לפני עשור שהודלף על ידי פקיד ממשלתי. ג'ימייל ופייסבוק לא ספגו מהלומות כאלה, עדיין.

מה לעשות?
אם יש לכם חשבון ביאהו ואתם זוכרים מזה בכלל – לכו תחליפו שם וסיסמה. אם אתם יודעים שאתם עצלנים ומשתמשים בסיסמה אחת לכל השירותים – תפסיקו, ותחליפו לסיסמה נפרדת. זה מבאס אבל זה יגן על המידע שלכם.

קצת על נוט 7

עדיין יש בעיות איתו בדרום קוריאה, והוא יושק מחדש בישראל כנראה לקראת סוף נובמבר.

עתיד הקולנוע העצמאי
המצלמה שהתחילה את מהפכת ה-4K בשוק הפרוסומר שלאחר מכן חילחל אל הדגמים הזולים יותר. ה-GH4 שהושקה במאי 2014 הייתה לא פחות ממהפכה, לראשונה יכולת להקליט וידאו ב-4K במצלמה שעולה פחות מ-13 אלף שקל – דבר שלא היה קיים בזמנו.

יחד עם יכולות ה-WiFi שלה שאפשרו להשתמש בטאבלט כמוניטור חיצוני ושלט רחוק בזמן אמת, ה-GH4 הפכה מהר מאוד לפייבוריט אצל יוצרי קולנוע עצמאיים ועיתונאים.

עכשיו בתערוכה הכריזה פנסוניק על ממשיכת דרכה, ה-GH5 שמרחיבה את יכולות המצלמה כשניתן לצלם ב-4K ב-60P – תקן שכמעט ואין איפה להציג אותו חוץ מיוטיוב כרגע, כשהיו הרבה שמועות לגבי היכולת להקליט וידאו ב-6K, אך הכוונה הייתה לתכונת הצילום תמונות ברצף שלהם, שמאפשרת לצלם 30 תמונות 16 מגה פיקסל או 6K ברצף בשנייה, ואז לבחור מביניהן. המצלמה נכון לעכשיו לא מסוגלת להקליט וידאו ב-6K.

gh5

אבל החלק הכי מעניין, היא שזו המצלמה היחידה בקטגוריה הזו שיכולה לצלם במרחב הצבעים 4:2:2 ישירות לכרטיס זיכרון ללא מקליט חיצוני – דבר שהיה דרוש בדגם הקודם.

וודאי תשאלו, מה דה פאק זה 4:2:2, בקצרה זהו מגוון הצבעים שהמצלמה יכלה ללכוד. אפשר לשים לב לזה בעיקר כשעובדים עם מסך ירוק שבו לגוון הספציפי של המסך יכול להיות משקל משמעותי כשמנסים להפריד אותו מהסצינה, ויש הרבה גוונים דומים. כמו כן, מתקבלת תמונה עשירה יותר בצבע ואת זה תראו בעיקר במוניטורים מקצועיים ובקולנוע, פחות במסך 21 אינץ' שקניתם בשופרסל.

יש גם מצלמת 360 של ניקון בשם KeyMission 360. היא מצלמת ב-4K והיא תעלה 500 דולר, שזה לא הרבה, בטח יחסית למצלמות שכבר יש היום בשוק.

המלצה בדקה

אהוד ממליץ על Stranger Things בנטפליקס. סדרת מתח מסתורין די נהדרת שכל האינטרנט מדבר עליה.

 

 

 

 

The post 500 מיליון סיסמאות באקסטרים במחשב חדש [063] appeared first on Low Battery.