Category: Technology

פודקאסט חדשות הטכנולוגיה - אהוד קינן ושחר שושן מפרשים את חדשות הטכנולוגיה של השבועיים האחרונים, ולא שוכחים לרגע להתלונן על דברים חסרי משמעות

38 אלף קונסולות קומבינה למיון משלוחי דיסטופיית חתולים בלונדון - 208

January 8, 2020

קידום סרטוני רשת בקומבינה, תחקיר על חוסר בטיחות במשלוחי אמזון, אל תתעסקו עם חתולים, מכונה שממיינת לגו, ולגו קפוא, תעלומת התוכים של לונדון, נינטנדו פלייסטיישן קיים, עובד, ונמכר במכירה פומבית, 38,000 סטודנטים איפסו סיסמה ידנית ועמדו בתור, וסרט המד״ב על רחפנים בקיקסטרטר

 

לרלרת

שחר הקדים לעבודה וכולם אמרו את אותה בדיחה

אהוד נסע בקו השבת וכולם עשו סלפי ושמו קורקינט במעבר

אהוד ישב בכסא הכי לא נוח בעולם

שחר קנה אחלה סטנד למסכים שלו

אהוד עשה קעקוע של כרובי וקנה סוודר מריבה(https://edition.cnn.com/2019/12/09/business/walmart-apology-santa-sweater/index.html)

לא זכינו בגיקטיים וחבל כי אנחנו הכי טובים. תורידו את משיכת מכחול

לשחר יש את DaVinci resolve

 

שחר כתב פוסט על זה שהוא לא רוצה לכתוב כי כולם דוחפים את עצמם לתגובות ובואו זה לא עליכם, ונחשו מה קרה, כולל אהוד שהטריל.

אבל בכללי, לשחר יצא החשק כבר מפייסבוק.

שחר העלה פוסט עם תמונה של לגו שהוא קנה וידע שיבקשו את הלינק ולכו חפשו מי ינענע אתכם אני לא עובד באליאקספרס וכן, זה אליאקספרס כי ככה החלטתי. זה שזה כאילו עלי בבה מעניין לי את הלחי השמאלית.

 

https://www.facebook.com/shahar.shoshan/posts/10158199497846661?comment_id=10158211425506661&notif_id=1577928493398241&notif_t=feed_comment&ref=notif

https://twitter.com/ShaharShoshan/status/1211658917828321285

 

 אהוד זקן מדי למוצרים כאלה - פח שסוגר שקיות

https://www.theverge.com/2019/12/31/21044128/townew-automated-garbage

  1. יש חבורה שמצאה דרך לקדם סרטוני מוזיקה בקומבינה

https://www.youtube.com/watch?v=BP02vY22tHM

 

אסיה ידועה כמקום עם הומור משונה, ובזמן האחרון הופיעו כל מיני סרטוני סלפסטיק מוזרים וקצרים, מלאים באפקטים קוליים זולים ויש להם 23 מיליון צפיות. זהו נתון מאוד מוזר שכן מדובר בתוכן שהוא לא יותר ממיץ אשפה מטונף אז למה יש להם כל כך הרבה צפיות? כי מישהו שילם על זה, זה למה.

 

בווידאו של Roomie הוא מראה את אותם סרטונים מוזרים ומפנה את תשומת הלב אל העובדה שהפאנץ' ליין מוסתר על ידי מסכי ה-End Screen שמופיעים בסוף הסרטון ביוטיוב. כשלוחצים על אחד מהפלייליסטים שמופיעים שם, מועברים לרשימה שבה הסרטון הראשון הוא באורך של שנייה אחת, ומיד אחריו מופעל קליפ של להקה אסייתית כלשהי.

 

הסיבה לכל הפעלול המסובך הזה, היא שבמסגרת שינוי המדיניות של יוטיוב שעליו הודיעה לפני כחודש, היא הבהירה שקידום בתשלום של קליפים מוזיקליים לא ייחשב לטובת רשימת ה-Trending - רשימה דינמית שמראה מה התוכן הכי חם נכון לעכשיו. סרטון שנמצא ברשימה, אוטומטית זוכה לחשיפה משמעותית יותר גדולה מכאלו שלא, וזו הדרך שלהם להביא תנועה כאילו אורגנית לסרטון.

2 משאית המשלוח של אמזון הרגה את סמנכלית החברה ובכלל יש אותם בעיות

 

https://www.buzzfeednews.com/article/kenbensinger/amazons-race-to-build-a-fast-delivery-network-the-human

בין הממצאים של באזפיד ופרופאבליקה

נהגי החברה היו מעורבים ב-60 תאונות, והיו 13 הרוגים, בהם גם סמנכלית הכספים של אמזון, שנדרסה על ידי משאית של אמזון בזמן שרכבה על אופניים. 

השתמשו באפליקציה של אמזון ליצירת מסלול לחבילות בשם ראביט, שהייתה לא מוכנה, והם נסעו במסלולים מסוכנים עם עצירות בעייתיות

נהגים לא הספיקו לאכול ולהשתין, ועבדו בלוזים לא ריאליסטים ושלחו 300 חבילות ליום

נהגים שלא עברו הכשרה מלאה, וחלקם לא מתאימים לתפקיד - כולל נהג עם בעיות ראיה, וכזה שעשה שימוש בסמים רפואיים

אמזון עצמה הכחישה את הממצאים של התחקיר, ואמרה שפועלת בהתאם לכללי בטיחות מחמירים ומשקיעים עשרות מיליונים בשיפור הבטיחות

 

3 אל תתעסקו עם חתולים

**סוף הספוילר ב-56:08**

שחר ראה את Don't fuck with cats ונטרף לו המוח לאורך כל שלושת הפרקים המטורללים על הסיפור הכי מטורף שבחיים לא שמעתם עליו. גם אהוד ראה ויש לו לא מעט בעיות עם הסדרה והשתיקים שלה. יהיו ספוילרים באייטם. אם אתם רוצים את האייטם הבא - לכו לטיימקוד ##:##

כמו כן אהוד ראה את קאטס בשביל לסבול ואכן סבל - זה מינוס סרט יא ווארדיקה.

 

4 מכונה שממיינת לגו ועשויה מלגו וגם לגו קפוא מתחת לאפס

 מדענים הקפיאו לגו + מיון לגו. שחר כבר ראה מכונה למיון לגו

ממין ל-18 סוגים של לגו, בקצב של חתיכת לגו כל שתי שניות. עשוי מ-10,000 חלקי לגו. המכונה מבוססת על בינה מלאכותית ולומדת חלקים שהיא לא ראתה בעבר. יש חגורה שמזיזה אתם לאט, ואז משפך שמרעיד את החלקים בשביל להפריד ביניהם. הבינה מלאכותית בעצם דגמה מספר אבני לגו ומודלים של אבני לגו בשביל לזהות את האחרות על פי מאגר מקוון.

ואם כבר לגו - מדענים הקפיאו אותו עד כמעט ה-0 המוחלט והוא שרד את זה. אבל יותר חשוב - המבנה של הלגו מאפשר בידוד יעיל מאוד, ויאפשר ליצור מקפיאי-על בעלות נמוכה יותר בעזרת הדפסת תלת מימד של פלסטיק.

 

https://www.youtube.com/watch?v=04JkdHEX3Yk

https://www.youtube.com/watch?v=-UGl0ZOCgwQ

https://phys.org/news/2019-12-coolest-lego-universe.html

 

  1. תעלומת התוכים הגדולה של לונדון נפתרה בעזרת פרופיילינג גיאוגרפי

https://www.timeout.com/london/news/the-great-london-parakeet-mystery-has-been-solved-maybe-121219?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&cid=%7Elondon%7Enatsoc%7Efacebook%7Eechobox#Echobox=1576172742

 

6 מכירה פומבית של נינטנדו פלייסטיישן. כן היה דבר כזה

ב-1991 נינטנדו הכריזה שבשנתיים הקרובות, יהיה כונן סי.די.רום לSNES. זה היה אמור להיות בשת״פ עם סוני, אלא שנינטנדו הפתיעה את סוני ב-CES ביוני של אותה שנה והכריזה שהשת״פ ייעשה דווקא עם פיליפס. סוני אמרה שתעשה  תחנת משחק משלה (פליי סטיישן) עם בלאקג׳ק, וטוב האמת בלי בלאקג׳ק. אבל עם משחקים, ושלוש שנים אחר כך זה אכן קרה.

 

מפה לשם, מתברר שהיו 200 אבותטיפוס של יצור הכלאיים הזה שכולל גם שקע לקרטרידג׳ של נינטנדו, וגם כונן סידי לדיסקים של סוני. ואחד מאבות הטיפוס הללו שרד (כנראה היחיד ששרד) ועכשיו הוא יעמוד למכירה פומבית, ותצטרכו להשכיב אלף ארגז דולרים בשביל לקנות את הפריט הנדיר.

 

מתברר שמנהל בסוני, עבד בחברה בשם אדוונטה. החברה נסגרה ומכרה במכירה פומבית את כל הנכסים שלה. עובד בחברה קנה את זה באללה בבאללה - לאידע בדיוק מה הוא קונה, ושילם על זה 75 דולר בלבד. הבן שלו נתקל בדיון על זה ברדיט. הוא התחיל להופיע עם זה בכל מיני כנסי גיימינג ועכשיו החליט למכור את זה. אגב, זה עובד עם משחקי קרטרידג׳ים.

 

 

על ההסטוריה:

http://www.cgwmuseum.org/galleries/issues/cgw_83.pdf

https://www.nytimes.com/1991/06/03/business/nintendo-philips-deal-is-a-slap-at-sony.html

 

על המכירה:

https://www.polygon.com/2019/12/26/21038222/nintendo-playstation-auction-2020

https://www.engadget.com/2019/12/18/nintendo-playstation-prototype-auction

https://comics.ha.com/itm/video-games/nintendo-play-station-prototype-sony-and-nintendo-c-1990s/p/7224-87001.s