Category: Technology

פודקאסט חדשות הטכנולוגיה - אהוד קינן ושחר שושן מפרשים את חדשות הטכנולוגיה של השבועיים האחרונים, ולא שוכחים לרגע להתלונן על דברים חסרי משמעות

רחפן השיימינג הקטלני 2 – 099

May 28, 2017

שליחות קטלנית 2: יום הדין ב-GTA, רחפן מזערי שממריא מכף היד, והעונש לדוגמנית שעשתה שיימינג

פינת העצבים

תפסיקו לצלם עם פלאש מרחוק על במה מוארת . אתם בטח לא עושים את זה, אבל האנשים שאיתכם באולם כן. העירו להם.

שליחות קטלנית 2 ב gta5
חבורה עם עודף זמן והמון כשרון מרוסיה יצרה רימייק לשליחות קטלנית 2 שמבוסס על העולם של GTA 5. הם עשו את זה בעזרת מודינג – כלומר יצרו רינדור גרפי של הדמויות בסגנון המשחק, ובנו ממש את הסצינות בניכוי כל מיני דברים מורכבים מדי.

 

זה משעשע לראות את הגירסה, ואת הטעויות הקטנות – למשל בחלק שבו שוורצנגר לוקח את המשקפי שמש מבעל הפאב והאחיזה שם לא מדויקת, ובכלל זצינות המכות והאקשן.ֿ

נותר לי רק להסתכל בהערצה והשתאות על אנשים שיודעים לעשות מודינג. רוקסטאר, ממה שאני מבין לא מעודדים את זה ובאופן רשמי לא תומכים בזה, אבל הם לא עושים מאמצים להילחם בזה.

שזו גישה מעניינת כי מצד אחד לא לוקחים אחריות למקרה שמישהו יתקין את זה וזה ידפוק לו את המחשב או 1המשחק, ומצד שני לא חוסמים יצירתיות של אנשים שרוצים לשחזר את שליחות קטלנית 2.

רחפן לכל כיס
חברת DJI השיקה השבוע רחפן חדש, קטן עוד יותר מהמאוויק פרו, שמיועד יותר לצילום עצמי מהאזור הסמוך אליכם מאשר לשלוח אותו בין הרים וגבעות במרחקים כמו שאר המכשירים של החברה. זמן הטיסה כאן הוא 16 דקות והטווח הוא עד 2 קילומטר, זאת לעומת 27 דקות טיסה וטווח של 7 קילומטר בגרסה האמריקאית של המאוויק. הספארק מסוגל לטוס עד למהירות של 50 קמ"ש כשהמצלמה שמובנית עליו מסוגלת לצלם תמונות בגודל 12 מגה פיקסל ווידאו ב-Full HD. מייצב התמונה כאן עובד על שני צירים ולא שלושה כמו בשאר המכשירים.

 

מה שכן יש לו במשותף לשאר המכשירים החדשים של DJI, זה חיישן הקרבה הפונה קדימה ומטה. בכך הרחפן מסוגל למנוע התנגשות עם עצמים הנמצאים מולו, ואם במקרה אבד הקשר או שהסוללה עומדת להיגמר, הוא ינווט את דרכו חזרה אליכם, תוך כדי התחמקות אקטיבית ממכשולים, שזה משהו שלא ראינו עד כה ברחפנים בגודל הזה.

השליטה ברחפן נעשית דרך הטלפון המריץ את האפליקציה הקורסת מאוד של DJI (קורסת באנדרואיד, סתם לא נוחה ב-iOS) ואם תרצו, תוכלו לרכוש את השלט בנפרד תמורת 149 דולר. זהו שלט דומה לזה של ה-Mavic אך הוא ללא מסך מובנה.

DJI החליטה להוציא את השלט מהחבילה אך לא השאירה את ציבור הטייסים ללא מענה. היות ומדובר ברחפן שמיועד להיות קרוב ומופנה אל הטייס – מעין מצלמת רחף פרטית, ניתן להטיס אותו סביבכם על ידי מחווה של כף היד, כשהוא מסוגל גם להמריא ולנחות על כף יד הטייס. כמו כן, ניתן להורות לו לצלם תמונה על ידי מחווה של מסגרת תמונה עם הידיים.

המכשיר החדש עולה 500 דולר והוא יהיה זמין החל מאמצע יוני בארה"ב. כאן בישראל, אחד היבואנים הרשמיים אמר לנו שישראל היא חלק מהגל הראשון של האספקה והמכשיר צפוי להגיע בשבועות הקרובים לישראל.

הדוגמנית שעשתה שימיינג
דני מאת׳רס שהיא, בין שאר הדברים שהיא עושה, דוגמנית, צילמה את עצמה בסלפי במלתחות של חדר כושר, ומרחוק התלבשה אישה כבת 70.

מאת׳רס כתבה ״אם אני לא יכולה למחוק את התמונה הזאת מראש שלי, גם אתם לא יכולים״, ופירסמה את זה בסנאפצ׳ט. התמונה אמורה להימחק תוך 24 שעות אבל אנשים כמובן עשו לה צילומסך. מאת׳רס אמרה שהיא התבלבלה והתכוונה לשלוח אותה רק לחברה, ובכל מקרה שלא מזהים את האישה ועוד כל מיני תירוצים.

היא מחקה לתקופה של כמה חודשים את החשבונות שלה ברשתות חברתיות, והשבוע נפסק שהיא תעשה עבודות שירות של מחיקת גרפיטי.

וזה גורם לי לחשוב על כל מיני עמודים כמו שאמא ואבא בני דודים וכדומה. הם מטשטשים את הכותבים, אז אפשר עוד איכשהו לקבל את זה. אבל שיימינג זה כלי שצריך להיות מחפנה כלפי חזקים. כלפי פייסבוק, כלפי המשטרה, כלפי פוליטיקאים, כלפי מנכ״לים של בנקים שמלווים מילארדי שקלים לאנשים שלא יכולים לשלם אותם ורודפים אחרינו על חובות של 2,000 שקל.

כשעושים שיימינג למישהו חלש ממך – מכוער, כותב בשגיאות, מאמין בדברים שאתה חושב שהם שטויות – נו, אתה סתם בריון.

המלצה בדקה

אהוד על תיקון ליל שבועות. בליל שבועות נתקן לאנשים שיבקשו דברים בבית? רוצים שנתקן? פרטים בפוסט.

שחר ממליץ על האיורים של יהודה עדי דביר

 

 

The post רחפן השיימינג הקטלני 2 – 099 appeared first on Low Battery.