Category: Technology

פודקאסט חדשות הטכנולוגיה - אהוד קינן ושחר שושן מפרשים את חדשות הטכנולוגיה של השבועיים האחרונים, ולא שוכחים לרגע להתלונן על דברים חסרי משמעות

פי 40 לופ פרסומת למצלמות איטיות – 214

March 31, 2020

לופ וידאו בזום, קונים יותר מצלמות רשת, וואווי פי 40, האינטרנט יותר איטי, שחר נגד פרסומות

לרלרת

איך אנחנו מקליטים

מוצרים חדשים בחנות!

https://bit.ly/2Jl6kiR

הכסא של אהוד והבניין שלא הצליח

יש לאהוד בקשה ממארק צוקרבקרג 

 

לופ בזום

זום הפכה להיות אפליקציה סופר מדוברת כי אפשר לעשות איתה ועידות וידאו. המארח יכול לראות מי בורח לחלון אחר. ואז נולד טריק חדש של לצלם את עצמך מהנהן ומתעניין, לשים את זה כרקע וידאו ופשוט לחמוק מהישיבה.

https://thenextweb.com/corona/2020/03/23/adapt-evolve-overcome/

קונים יותר מצלמות

 

וואוי ממשיכה בלי אנדרואיד

וואוי ממשיכה להשיק מכשירים כאילו כלום ובלי החנות של גוגל. האחרון הוא P40. בארץ נשלחה הודעה לעיתונות על ההשקה והם אמורים להיות זמינים פה, אבל ללא שירותי גוגל מה שאומר שיהיה מסובך או לא אפשרי להתקין דברים כמו וואטסאפ, פייסבוק וכל מיני אפליקציות מקומיות. וואווי דוחפת אותם בכוח בשביל ליצור מאסה קריטית שתכריח מפתחים לייצר גירסאות של האפליקציות עבורה. 

גם סוקרים בעולם קיבלו אותם להצצות ראשונות.  מגיע עם מטען 40W ועדיין אוזניות USB-C. בלה בלה בלה מלא מצלמות.

https://g-rafa.co.il/huawei-p40-online-event-2/

 

האינטרנט פחות איכותי כי הוא מפוצץ

יוטיוב הורידה את הדיפולט ל-480, נטפליקס הורידה איכות והשאירה רזולוציה, רשתות משחקים הורידו מהירות הורדה ודוחים עדכונים. 

https://thenextweb.com/apps/2020/03/25/youtube-may-let-you-pick-a-default-video-quality-setting-on-android/

https://media.netflix.com/en/company-blog/reducing-netflix-traffic-where-its-needed

https://blog.us.playstation.com/2020/03/24/preserving-internet-access-for-the-entire-community/

https://www.nytimes.com/2020/03/26/business/coronavirus-internet-traffic-speed.html

https://techcrunch.com/2020/03/19/netflix-will-reduce-streaming-quality-in-europe-for-30-days/?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAF4eX73wamOm8oVR4vlnBFmHexsiTqeduULr1GRH1NmqHKszeRHqQjFRLUfUf3ifFM-szbzgnnKaRDZ_2RbeZIJZxKTghollU448yN-q7syzLQikJ6Y7avLaOxKI8J3D6Hy2iCBVRisnkEiyt1qqCBpa9Bbfb8IE1UqXk0MMvrDB

 

שחר מתעצבן על הזמנת בירה באינטרנט

כל הזמן קופצות לי פרסומות של BeerBazaar - Online וזה נראה מגניב, 99 שקל לשמיניית בקבוקים מתוצרת מקומית עם משלוח חינם. אז כבר באתי להזמין אבל אני נודניק אז טרחתי לקרוא את תקנון ההזמנה שחייבים להסכים לו כדי להזמין, ומצאתי בדיוק למה זה טוב להיות בלתי נסבל.

בתקנון מופיע שעצם זה שנרשמתי לאתר מהווה הסכמה לקבל הודעות פרסומיות. זה לרוב סעיף שמופיע בנפרד בעמוד ההזמנה, לא מסתתר לו בתקנון. אז נכון, הסעיף לאחר מכן הוא שאני רשאי להודיע להם על כך שאני מסרב לקבל הודעות שכאלה, כלומר ברירת המחדל היא שאני מסכים, בין אם אני הסכמתי במפורש או לא - כי אני לא. ואז אני צריך לטרוח ולהודיע להם (איך?) שאני לא מעוניין שיפנו אלי. 

אם עצם ההזמנה מייצרת שלב נוסף שמחייב אותי להיות עירני למתי שאותה פרסומת תגיע, לבטל אותה, לתהות אם זה באמת עבד או שרק אישרתי שזה מספר טלפון או אימייל אמיתיים, וכל זה בשביל להזמין בירה?

מצד אחד אני מאוד בעניין של לתמוך בחברות מקומיות וספציפית בבירה שמגיעה אלי הבייתה, אבל אין ולא יהיה לי שום רצון למסור ולו קמצוץ של מידע כדי שעוד חברה תכניס אותי למאגר מידע שיכול להתגלגל ממקום למקום, וכל זה בשביל מוצר בתשלום.

 

 

המלצה בדקה

אהוד ממליץ על זהו זה! כאילו אנחנו בסוף שנות ה-80 - זה לא קורע אבל זה נוסטלגי

שחר ממליץ על חבילת ההרחבה החדשה של Cities Skylines - Sunset Harbor