Category: Technology

פודקאסט חדשות הטכנולוגיה - אהוד קינן ושחר שושן מפרשים את חדשות הטכנולוגיה של השבועיים האחרונים, ולא שוכחים לרגע להתלונן על דברים חסרי משמעות

פייסבוק משלמת בכפתורים על חדשות הפורנו - 072

November 27, 2016

יוטיוב ושקר הצעירים, פייסבוק משלמת בשעה טובה, סיפורים מזויפים על חדשות פורנו והצתה

פייסבוק שולחת צ׳קים על תמונות שגנבה לכם
בתביעה הייצגות שנודעה כפריילי נגד פייסבוק בע"מ, נתבעה הרשת החברתית על כך שעשתה שימוש מסחרי בתמונות ובשמות המשתמשים בפייסבוק לטובת קידום החברה, וזאת בלי ליידע אותם או לשלם להם כראוי.
התביעה הזו הוגשה ב-2011 וב-2013 שופט הורה לפייסבוק לשלם פיצויים בגובה 20 מיליון דולר. עתה נגמרו תהליכי הערעור וב-17 בנובמבר החלו לצאת הצ'קים העצומים, הכבדים, מלאי הסכום, עמוסי הממון, כבדי ההון, רצופי הספרות, על סך 15 דולר.

What a funny week to get a class action settlement check in the mail from Facebook! pic.twitter.com/LkwJGRRATC

— Michael Roston (@michaelroston) November 22, 2016

 

מה זה אומר? כלום למי שקיבל פיצוי. כלום לפייסבוק מבחינת הסכום כנראה. הרבה לפייסבוק שמבינה שהיא לא יכולה לעשות מה שבא לה מתי שהיא רוצה עם המידע שלנו סתם כך. זו חתיכה קטנה מהמאבק על המידע שלנו.

שחר מדבר על מד צריכת חשמל לבית
אפשר למדוד צריכת זרם בבית בשני דרכים. של מכשיר ספציפי או של כל הבית יחד. המכשיר הספציפי שבדקנו מציג כמה וואטשעה עובר דרכו בזמן אמת, ואם תטרחו לתכנת את עלות החשמל בארץ (כ-55 אגורות לקילו וואט שעה), תקבלו גם עלות שעתית לשימוש.
יצרנים מחויבים לציין את ההספק המקסימלי של המכשיר אך לא מעט מהם מעגלים לכאן או לכאן. מכון התקנים מאפשר עד סטייה של אחוזים בודדים אבל מכשירים רבים מכילים יותר אופציות מהדלקה או כיבוי, כמו רדיאטור שיש לו חוגה ובנוסף שני כפתורים. ככה אפשר לקבל פרספקטיבה על העלות הריאלית של שימוש במכשיר.
המד שבדקנו נמכר ב-96 שקל בחנויות האלקטרוניקה והטמבוריות ברחבי הארץ.

שקר הצעירים של יוטיוב
יוטיוב הוא בעיקר חברות אבל יוטיוב עצמה מבליטה את היוצרים הקטנים. בפועל, תשעה מתוך עשרת הסרטונים המובילים הם של חברות מסחריות.

 

גם במסיבת הכפתורים של יוטיוב, שבה חילקו פרסים למי שעבר 100,000 מנויים – פרסים רבים הלכו לזמרים שיש מאחוריהם חברת הפקה, או גופי שידור גדולים. לצידם זכו יוצרי תוכן עצמאיים ברשת כמו אור ותום שמראויינים פה למעלה ושחלקם הגדול עובד קשה ויורק דם בשביל להצליח להגיע לקהל ביוטיוב, שלא לומר על להתפרנס מהאתר.

מה שכן למדנו שם, בהיותנו ממש זקנים, הוא שהדור הצעיר, ואפילו בני 18 ומטה, לפחות באופן סמלי במסיבה, לא נטש לגמרי את יוטיוב לטובת מקומות כמו סנאפצ'ט, אלא עדיין יוצר וצורך תוכן באתר הווידאו הזקן הזה.

תמונת המצית שהציתה את הרשת והפורנו ב-CNN
יש תמונה של ערימה של עצים שעפה ברשתות החברתיות וטענו שם שזה הכנה להצתה. אלא שזו סתם פינת זולה שבנו ילדים. שתי קרובות משפחה של הילדים פירסמו את זה בפייסבוק. אבל כל הדיווחים שמתערבבים להם ביחד על השריפות הללו יוצרים תמונה אחרת לגמרי, ולצופים זה כבר לא משנה.

 

אז אם אי אפשר לסמוך על תמונות ברשת, בואו נסמוך על כלי תקשורת. גם לא. ציוץ אחד בטוויטר גרם לכלי תקשורת רבים בעולם לחשוב שחברת כבלים אמריקאית שידרה פורנו במשך חצי שעה, במקום תוכנית רגילה לחלוטין בערוץ CNN. כל התקשורת שפרסמו את זה דיווחו לאחר מכן שלא היו להם עוד עדויות ושלמעשה זה כנראה לא קרה בכלל, או היה תקלה מאוד נקודתית אצל בעלי חשבון הטוויטר. כולם טועים. כולם. גם אנחנו, גם כלי תקשורת בארץ, וגם בעולם.

המלצה בדקה
אהוד על ג'ירפה – אתר חדשות טכנולוגיה של חברינו סער יוז ורון פיירמן

שחר ממליץ על ג'ן ופלו עושות Funsplaining – שחקניות מסבירים נושאים מסובכים ולפעמים טאבו בשירה.

The post פייסבוק משלמת בכפתורים על חדשות הפורנו [072] appeared first on Low Battery.