Category: Technology

פודקאסט חדשות הטכנולוגיה - אהוד קינן ושחר שושן מפרשים את חדשות הטכנולוגיה של השבועיים האחרונים, ולא שוכחים לרגע להתלונן על דברים חסרי משמעות

ענן יצירתי לומד עברית באייפון על ריטלין – 162

September 10, 2018

שחר ניסה ריטלין, עוד קצת IFA, גוגל לומדת עברית, האייפון החדש וזה בלי הכיסוי, שירות הלקוחות של אדובי 

לרלרת
אהוד היה באמת בלי סוללה והרגיש חסר אונים ובהה מהחלון באוטובוס

שחר לקח ריטלין והשכיב עבודה כמו אף פעם

הצליח להתרכז סוף סוף ולא לשמוע בלגן בראש.

קומץ דברים שאפשר לדבר עליהם מאיפא
פרטים נוספים כאן

גוגל יודעת קצת עברית - האם היא תדע הרבה עברית? 

6 דברים שצפויים בהשקת האייפונים
ֿקודם כל דעו שניל דגרייס טייסון לא שם כיסוי על האייפון שלו. הוא מאמן את עצמו לא להפיל אותו

ביום רביעי בערב יושקו אייפונים חדשים. העולם לא יעמוד מלכת, אבל חובבי אפל מחכים לראות על מה יוציאו 1,000 דולר, וחובבי אנדרואיד מחכים לראות על מה יוכלו ללעוג שכבר יש מזמן במערכת ההפעלה של גוגל.

אלה כמה דברים שצפויים להיות בהשקה, על בסיס שמועות, הערכות, הדלפות וניחושים. אנחנו נלווה את ההשקה במשדר בשידור חי במאקו, ובעדכון לייב-בלוג על האייפונים החדשים.

אייפון X ישודרג לשתי גירסאות
אייפון XS (שאת שמו צריך להגות עשר אס ולא אקססמקס) - שדרוג לאייפון X משנה שעברה - אותו מראה חיצוני, שיפורים מתחת למכסה המנוע. שני יהיה XS Max שיהיה עצום בגודלו - 6.5 אינץ׳ (אגב, סטיב ג׳ובס האמין ש-3.5 אינץ׳ זה גודל אופטימלי). בשניהם יהיו מסכי OLED ושניהם צפויים לעלות 1,000 דולר ומעלה.

יהיה אייפון זול יותר
אולי הוא ייקרא אייפון 9 (שנה שעברה אפל הציכה אייפון 8 לצד אייפון X (עשר). יהיה לו מסך 6.1 אינץ׳ שמבוסס על טכנולוגית LCD הפשוטה יותר - ואפל תגרום לכם להרגיש שלא שווה לחסוך 200-300 דולר בשביל איכות.

תמיכה בסטיילוס
כשיצא האייפון הראשון סטיב ג׳ובס לעג לסטיילוסים - עטי הפלסטיק שבאמצעותם הפעילו מחשבי כף יד ואמר שנולדנו עם 10 עטים ממש נוחים - האצבעות שלנו. מספר דיווחים מהשבועות האחרונים גורסים שאפל תציג סטיילוס לאייפון. טוב. היא לא קוראת לזה ככה, אלאל Pencil - עפרון, מוצר שכבר קיים לאייפד. אנחנו מאד נופתע אם זה יקרה, ואם כן - יהיה צריך לעשות סלטה אלגנטית בשביל לא לגרום לג׳ובס לצאת מקברו ולסיים את אירוע ההשקה.

שלוש מצלמות
הריב על המצלמות נהיה מגוחך. תמונות וסרטונים מסמארטפונים נראים מצוינים היום, ובמקרים מסוימים הם בהחלט יכולים להחליף מצלמות מקצועיות (אבל בואו, רק במקרים מסוימים).כך או אחרת, בגלל שיש מגבלה על כמה עדשה כה קטנה עם חיישן כה קטן יכולים להנפיק, הפתרון הוא לשים יותר מצלמות. וואווי כבר שמה שלוש מצלמות אחוריות שמשלימות אחת את השניה, ויש דיבור שאפל לא תחישאר מאחור, אבל כמובן תסביר למה אצלה זה הכי טוב בעולם.

 אפס עד שני כרטיסי סים
יש דיווחים סותרים וקצת מבלבלים לגבי כרטיסי הסים. אבל הנה הסיפור. בסין מאוד אוהבים תמיכה בשני סימים - כלומר מחוברים לשתי רשתות או לאותה רשת בשני מספרי טלפון - אתם יכולים לראות את זה במכשירים שמגיעים לישראל מסין - וואווי, שיאומי, מייזו וכו׳. אפל אולי תוציא גירסת אייפון עם תמיכה בשני סימים, וזו כנראה תהיה גירסה מיוחדת לסין.

מצד שני - לאנשים נמאס להוציא את חתיכת הפלסטיק הזאת ולהעביר אותה מטלפון לטלפון. למה שהיא לא תהיה צרובה למכשיר ופשוט תמסרו את המספר הסידורי שלו לספק הסלולר שלכם בכל פעם שתעברו? הטכנולוגיה קיימת - ויש מצב היא תשולב באייפונים החדשים אבל לא במקום סים רגיל שהוא עדיין אופציה יחידה להתחבר לרשת סלולר במדינות רבות - כולל ישראל. אם אפל תציע את זה או תרמוז לכיוון הזה, אולי זה יבעט לחברות הסלולר בתחת והן יאפשרו את זה אצלן.

שעונים, אייפד ומטען אלחוטי
הגאדג׳ט הזה שפעם צחקנו עליו ועכשיו העולם מתחיל להתרגל אליו ולקנות אותו - אפל צפויה להציג מהדורה רביעית (או שתיים) של השעון שלה, שכמו במהדורה השלישית, כבר לא תלוי בטלפון (ע״ע סימים). מה אפשר לחדש בשעון? מסך גדול יותר שיש לו פחות מסגרת. השמועות מדברות על אייפד פרו חדש עם שדרוגים למעבד ומה שציפיתם ואולי עוד פרטים על משטח ההטענה שהוצג שנה שעברה אבל טרם נמכר.

אהוד ושירות הלקוחות של אדובי שחשב שיהיה טוב כמו התוכנות שלהם
רכשתי חבילה - הורדתי את תוכנת ההתקנה שנתנה רק גירסאות טרייל. יש צ'ט עקום במראה מאוד נייטיז בדפדפן. אני לוגד אין לחשבון שלי אבל עדיין מבקשים ממני פרטים מזהים.  כל הזמן אומרים תודה על הפרטים, תודה על האישור, תודה על שחיכית. חלאס - במקום גינוני נימוס תגיעו לעניין. ואז כל בדיקה לוקחת להם הרבה זמן למרות שהשאלות שלי מאוד פשוטות ואמורות להופיע להם במערכת CRM.

ביקשתי לדעת למה אין לי עדיין התקנה אלא רק הצעה לתוכנת נסיון - אמרו שלוקח 24 שעות מהתשלום עד שהחבילה מתעדכנת - שזה מוזר כי הסליקה דרך פייפאל אמורה להיות מיידית. אבל לא משנה. קיבלתי אמרתי תודה. ואז הוא אמר שאם אני צריך עוד משהו, רק לבקש.חשבתי שהשיחה נגמרה בשלב הזה אז לא עניתי יותר וראיתי בדיעבד שהוא שאל אם אני שם פעמיים, ואז ניתק את השיחה.

אי אפשר לשמור את השיחה בעצמי, אלא רק לבקש לשלוח במייל - והוא לא שלח לי בסוף. מה הוא כן שלח? שבקשת הביטול שלי התקבלה. לא ביקשתי לבטל! אז פניתי שוב.

הנציג השני אמר לי שהוא רואה שפניתי לביטול. אמרתי שזה לא נכון וביקשתי ממנו הוכחה או צילומסך לבקשה שלי לבטל.

ואז הוא החליף סיבה - ההזמנה לא נקלטה או לא טובה או אינבלידית או אני לא יודע מה. שאלתי למה - לא ידע לענות. ביקשתי אחראי. הוא נתן תשובה פאסיב אגרסיב של המנהל יתן אותה תשובה. ה"מנהל" שאל האם זה נכון שיש לי בעיה לפתוח הזמנה חדשה. אמרתי שלא - יש לי בעיה לשחזר הזמנה שלא ביקשתי לבטל אף פעם.

התירוץ הבא: ההזמנה נעשתה ביורו והייתה אמורה להעשות בשקלים כי אתה מישראל. זה לא מסביר למה ביטלו לי אותה. אמרתי ששילמתי לפי מה שהאתר הציע. אז הגיעה עוד סיבה - בקלדת את הכתובת מייל שלך לא נכונה. הוא לא מורשה להגיד לי מה הייתה הטעות!

בסוף ביטלתי ושמתי מחדש וזה עבד.

המלצה בדקה

שחר ממליץ על פארק הגשרים בנשר

אהוד על פילדלפיה זורחת שחזרה לעונה חדשה