Category: Technology

פודקאסט חדשות הטכנולוגיה - אהוד קינן ושחר שושן מפרשים את חדשות הטכנולוגיה של השבועיים האחרונים, ולא שוכחים לרגע להתלונן על דברים חסרי משמעות

ספר יקר ומזוייף מרחף בניגודיות דינמית ביום שני הקיברנטי - 071

November 20, 2016

יוטיוב תומכרת ב-HDR, חברת DJI מציגה רחפן חדש, אפל מוכרת ספר שעולה כמו חצי אייפון ובאינטרנט הכל מזוייף כמו הכותרת הזאת, וטיפים לימי הקניות בסופ"ש ושבוע הבא

 

 

יוטיוב מאפשרת להעלות וידאו ב-HDR

יוטיוב ממשיכה להיות הפלטפורמה הטובה ביותר לאימוץ מוקדם של טכנולוגיות וידאו מתקדמות ועכשיו היא מוכיחה את זה שוב עם תמיכה בתקן HDR לווידאו. HDR על פי הגדרה שלו היא היכולת להציג בו זמנית על המסך 1000 ניט – שזו דרגת תאורה. זה אומר שאתה מסוגל להציג 0 ניט שזה חושך ו-1000 ניט שזה מואר מאוד בו זמנית באותו פריים. בשוק ישנן מצלמות מקצועיות שיכולות לצלם בטווח דינמי גבוה שכזה כמו ה-Red Weapon אבל הן יקרות למדי.

 

 

יוטיוב חברה לחברת דה וינצ'י, מפיצת התוכנה דה וינצ'י ריזולב הנמצאת בשימוש נרחב אצל קולוריסטים – מומחים האחראים על מראה הצבע בסרטים ותוכניות, ועל כל קובץ שתומך בתקן להיות מיוצא על פי סט הוראות מפורט עם קובץ מטא דאטה לפי פרופיל צבע מסוים.

אם אתם יוצרים ומעוניינים להעלות את הסרטונים שלכם ב-HDR, קחו בחשבון שאחד: זה שהווידאו שלכם ממש צבעוני זה לא אומר שהוא ב-HDR, ושניים: זה תהליך טכני למדי שאמור להשתפר עם הזמן. מי שבכל זאת מעוניין יכול לעקוב אחר ההוראות הרשמיות כאן.

כדי ליהנות מהתצוגה המרשימה אתם צריכים מסך שתומך ב-HDR – שזה משהו שאין לרבים. אך יוטיוב הודיעה כי כל טלוויזיות סמסונג מסוג SUHD – משהו שהם קראו לו סופר UHD כי הסופר הוא כאילו ה-HDR, למרות שיש כבר תקן בשם SUHD והכוונה היא ל-8K. בכל מקרה הטלוויזיות האלה כבר תומכות ועם הזמן יצטרפו עוד מכשירים תומכים וכמובן גם תוכן.

גם בלי מכשיר ייעודי אפשר לראות בבירור את ההבדל בטווח הדינמי ועושר הצבעים שיש בסרטוני ההדגמה.

אדובי עדכנה את התוכנה שלה

התלוננו פה על בעיות בכתוביות בעברית בתוכנות אדובי. ובכן, ממש לפני הקלטת התוכנית העניין עודכן וטופל ועובד אחלה.

DJI הוציאה את הפאנטום 4 פרו והוא מלא בדברים טובים

יצרנית הרחפנים המוכרת בעולם מציגה רחפן חדש לסדרת הרחפנים שלה בשם פאנטום 4 פרו. הדגם החדש מכיל חיישן בגודל אינץ' עם צמצם 2.8 מכני. העובדה שהוא מכני אמורה לבטל את אפקט הרולינג שאטר שגורם לאובייקטים להיראות נטויים על הצד כשנעים במהירות במקביל אליהם.

 

 

קצב המידע עלה ל-100 מגה ביט ב-4K שהוא בעצמו עכשיו ב-60P. מעניין איך ההכרזה על המכשיר באה כמעט יחד עם ההכרזה של יוטיוב.  קצב כזה מאפשר לצלם וידאו עם פירוט מאוד נרחב, וזה בולט בין מצלמות קצב המידע הגבוה, אגב גם הם עברו לקודד ב-H.265 – הפורמט החדש והדיי בעייתי כי הרבה מאוד נגנים מתקשים לנגן קבצים כאלה. גם הטווח הדינמי שופר וזה בא לידי ביטוי בשוטים שבהם רואים את השמיים ואת הארץ בו זמנית – כלומר אובייקטים בהירים וכהים בו זמנית.

יש גם שיפורים לא רק בגזרת הווידאו אלא גם בתמונות. עכשיו אפשר לצלם תמונות בגודל 20 מגה פיקסל בפורמט Adobe DNG Raw. כל מי שאי פעם החזיק מצלמה חצי מקצועית יודעת כמה משתלם זה לצלם תמונות ב-RAW ששומר את כל המידע של התמונה כפי שהוא נרשם בחיישן ללא דחיסה.

גם השלט שופר ומכיל עכשיו מסך מובנה, ממש כמו ב-Mavic, רק שפה הוא בגודל 5.5 אינץ'. למוניטור הזה יש בהירות של 1000 CD/m2 – כשלמסך טלפון רגיל יש באזור ה-300 במקסימום. זה אומר שלא צריך להשתמש בטאבלט עם חתיכת קרטון דבילית סביבו אלא אפשר לראות במסך באור יום בלי בעיה ובלי סככה.

DJI Phantom 4 Pro Remote

השידור החי מועבר ב-720P ב-30 פריים לשנייה, כשהוסיפו כמה פונקציות חדשות לאפשרות המעקב אחר אובייקטים. מצב פרופיל טס במקביל לדמות, אז בהדגמה של החברה מישהו נוסע על אופנוע והרחפן טס לידו. במצב ספוטלייט אפשר להגדיר דמות למשל רוכב על אופניים ולאן שהוא יזוז הרחפן יטוס אחריו לכל כיוון. ובמצב מעגל שאני דיי בטוח שכבר קיים במאוויק, מאפשר לרחפן לנוע במעגל סביב אובייקט.

אז עם כל האוטומציה הזאת, איך הרחפן לא נתקע בכל דבר? אחד הפיצ'רים החשובים ביותר שהתווספו אליו הם החיישנים בצדדים ובחלק האחורי. אלה מצטרפים אל החיישנים המופנים קדימה ולמטה וביחד הם פועלים ומאפשרים לרחפן להבין מה נמצא סביבו בזמן אמת, ולהתחמק ממכשולים קטנים כגדולים. אותו דבר אגב אם אתם מאבדים קשר עם הרחפן, הוא מסוגל לחזור חזרה למקומו דרך הנתיב המקורי שטס בעודו מתחמק ממכשולים.

מחיר הפאנטום החדש הוא 1,500 דולר ואם תרצו את המסך המשוכלל תצטרכו להוסיף עוד 300 דולר. מחיר המכשיר הישן ירד ל-1200 דולר. המאוויק הקומפקטי נמכר באלף דולר.

החברה הציגה גם את ה-Inspire 2 – רחפן מקצועי לתעשיית הקולנוע שעכשיו מצלם ב-5.1K או 4K ב-RAW או Pro Res וגם H.265. החברה הפיקה סרט קצר שצולם כולו על מצלמת ה-Zenmuse X5S שמגיעה עם הרחפן ואף הפיקה סצינת אקשן חיה על הבמה באולפני וורנר ברדרס, שגם היא צולמה ושודרה לקהל חי דרך מספר רחפנים מהדגם החדש. הדגם הזה מתחיל ב-3000 דולר.

אפל מוכרת ספר ב-300 דולר
לאפל יש אלבום תמונות של המוצרים שלה מכמעט 20 השנים האחרונות, והוא נמכר ב-200 או 300 דולר תלוי בגודל שלו. חוץ מתמונות של המוצרים אמורות להיות בו תמונות של מאחורי הקלעים של העיצוב, ובסה"כ 450 עמודים, וזה מדבר לקהל שחובב עיצוב וכמובן לאספני אפל מטורפים.
הספר, כנראה בידיעת אפל המלאה, הביא לכך שאתרי חדשות וקומיקאים צחקו על החברה. אבל זה בדיוק מסוג הצחוק שלא באמת מזיק לה. זה לא איזה גילוי מסעיר שהיא חברה יקרנית. זה מקסימום נותן לה בוסט ומסקרן אנשים ומביא לתודעה לאספנים שיש עוד מוצר שהם יכולים לקנות.

designed-by-apple-in-california-1

צעצוע לתום

שחר משחק עם ארדואינו ובנה לבנו אבטיפוס של צעצוע שמאפשר להדליק ולכבות נורות. בשלב הבא, רובוט שישתלט על העולם.

 

באינטרנט הכל מזויף
למה אנחנו ממשיכים להאמין לכל בולשיט שמוכרים לנו?

לאחר תוצאות הבחירות, מארק צוקרברג נאלץ להכחיש שהרשת מעודדפת הפצת שקרים. הטענה הייתה שידיעות שקריות על קלינטון, גרמו לאנשים להאמין שהיא מושחתת ומסוכנת, וזה מה שהטה את הבחירות (או לפחות תרם לכך). צוקרברג אומר ש-99 ממה שאנחנו מעבירים הוא נכון ושפייסבוק מנסה לסנן החוצה שטויות, ודברי שקר.

אבל עם זאת, הוא אמר שקשה להגידר מה זה נכון. אם יש כתבה שבה מובא רק צד אחד ואין תגובה? אם זו כתבה שחלק מהמידע בה נכון וחלק לא מדויק? אם זו סאטירה? אם זו דעה ולא כתבה מלאת עובדות. גם אם נצא מהעניין הפילוסופי שאי אפשר להגדיר "אמת" מוחלטת, ונניח שאפשר להחליט שיש דברים שהם אמת או שקר – למה לא לתת לי את הזכות בחופש הביטוי שלי לכתוב שטויות לא מבוססות ולהפיץ אותן בפייסבוק? למה אם זה כתוב בפייסבוק זה אומר שזו חותמת אמת? זה מידע אחד מתוך הרבה מקורות מידע ומי שקורא אותו צריך להחליט איך הוא צורך את המידע.

השקרים ממשיכים לרוץ. באחרונה שחר קיבל דרך קרובי משפחה הודעה שמבשרת שיש וירוס גלוית הולמארק מסוכן שמשמיד כוננים קשיחים של סמארטפונים. כן, גם לנו זה נשמע מוזר, וזה מכיוון שמדובר בשמועה שעברה אינספור גלגולים וכל פרט מידע שהוסף אליה, גרם לה להראות יותר מופרכת ומלאת חורים. אך חתימה שהשתרבבה לשם של אדם בכיר במערכות ניהול מידע במשרד ממשלתי, נתנו לה חותמת של אמינות. וברגע שיש את זה, אפשר לכתוב גם שחייזרים חטפו כולנו ואנחנו חיים בתוך מטריצה של האילומנטי. גם אם אותו אדם לא באמת הפיץ את הידיעה בשמו ולא זה שבדק את הדברים. זה קרה גם עם שומעה על דוגמיות בושם רעילות שבטעות נחמה על ידי רופאה ישראלית, ושמועה על גביית יתר בחברת תקשורת שחתימה של איש לא בכיר שעובד בה איכשהו השתרבבה בה.
לפני כמה ימים רצה בוואטסאפ הודעה שאומרת שמחלקים שקיות דיסקים עם רעל בפרדס חנה ושהמשטרה מודעת לעניין. הייתה תמונה של הדיסקים האלה והודעה מוקלטת של מישהי שמסבירה את העניין. שוב קול אנושי שמספר על כך שבעל של אמא מהגן של הילד מאושפז, נתן לזה חותמת אמינות. למה שמישהי בקולה תגיד דברים לא נכונים? ואנשים פשוט העבירו במחשבה כנראה שאם זה לא מועיל, זה לא יזיק להזהיר אנשים.
במקרה הזה היה מדובר בקשקוש מוחלט שלוקח אלפית השניה לברר באמצעות חיפוש התמונה בגוגל אימג'ס. אבל אף אחד לא רוצה להיות תחקירן ולהתחיל לחפש ולהוריד את התמונה למחשב. יותר קל ללחוץ על פורוורד בוואטסאפ ולהפיץ קשקושים לא מוסמכים, רק כי הם נשמעים אמינים. במקרה הזה מישהי עשתה את האקסטרה מייל ופשוט הקליטה בעברית נוסח של הודעה שהבוא שקר מומצא לחלוטין, והסתובב בעולם בכלל ברוסית.

ומצד רביעי, לפעמים אנשים ברשתות חברתיות עוקפות את השלטון והתקשורת המצונזרת. שמועות שהופצו על הנערים החטופים לפני שנתיים וקצת היו בחלקן הגדול נכונות.

יש צווי איסור פרסום, שלפעמים מגנים על חיי אדם, ולפעמים מיותרים, יש צנזורה צבאית שיכולה לעצור הפצות מידע מסיבות לגטימיות כמו הגנה על המדינה, אבל לפעמים פוליטיות. לפעמים ראינו שפייסבוק מעלימה מילים, סרטים ואנשים מהרשת. גוגל לעתים מעלימה תוצאות בגלל צווים סודיים. כשמסתירים מאיתנו מידע, ובעיקר מסתירים למה מסתיירים את המידע, יש תחושה שאין ברירה, אלא להפיץ דברים בשיטות אחרות כמו הודעה מוקלטת בוואטסאפ וככה לעקוף את כל הצנזורה ואת כל המידע שאיזה כוח מסחרי או שלטוני רוצה שלא נדע.
אז אנחנו לא צריכים לסמוך רק על התקשורת, הממשלה והחיפושים שלנו בשביל לקבל את כל המידע (ובצדק). אבל איכשהו כששיקול הדעת ניתן לנו, אנחנו לא יודעים לנצל אותו נכונה, לנשום עמוק ולברר אם המידע נכון או אם יש סיכוי שיש דיסק רעיל בדרך לתיבת הדואר שלנו.

יום שישי השחור ושני הקיברנטי

המלצות קטנות לכבוד יום שישי השחור ושני הקיברנטי

קנו בזהירות. זה נשמע טריוייאלי, אבל אל תעופו על טאבלט ב-50 דולר רק כי בדיוק בא לכם טאבלט. גם אם יש רק עוד 50 שניות להחליט. 

התכוננו מראש – תחשבו מה אתם צריכים או רוצים. טאבלט? מצלמה? כרטיס זכרון? תעשו רשימה של דברים שתכננתם לקנות השנה וחפשו אותם. זה ימקד אתכם. אחרי זה אפשר פתאום להחליט שבא לכם טאבלט ב-50 דולר

בדקו מחירים עכשיו – תבדקו עכשיו מה המוצר שאתם רוצים וכמה הוא עולה בחנויות שונות, ותראו אם ההנחה באמת משתלמת.

בדקו מחירים בעת הקניה – גגלו Price Track ויש מגוון כלים שמבצעים מעקב אחרי מחירים באתרים הגדולים בחו"ל בשביל לראות אם המחיר קפץ לפני הקניה וירד בחזרה בימי המבצע.

בדקו את המוצר – האם הוא בסוף שנת דגם? גגלו את הדגם לראות מתי יצא. האם הוא Refurbished? האם הוא פגום או סוג ב'? חפשו את האותיות הקטנות הללו. האם הוא חליפי. טאבלט של Sansung ולא Samsung?

מי המוכר? אם אתם קונים בזירות גדולות כולל אמזון – בדקו מי המוכר – מה הדירוג שלוף, מה ההערות של גולשים עליו?

המלצה בדקה
שחר ממליץ על  Exploring with josh בחור צעיר שחוקר דברים נטושים ומתרתקים ברחבי העולם. הנה למשל מטוס נטוש באמצע החיים.

 

 

 

אהוד על קוויק דרו – משחק שבו גוגל מנחשת מה ציירתם בסגנון דרו סאמת'ינג, וזה מבוסס על בינה מלאכותית, או ככה גוגל טוענת. פה יש דוגמאות לאיורים שאני ניסיתי לעשות. זה עובד גם במובייל וגם בווב עם עכבר. החסרון היחיד של המשחק הוא שהמחשב הוא גם זה שמגריל לך מילה לצייר.

draw00

The post ספר יקר ומזוייף מרחף בניגודיות דינמית ביום שני הקיברנטי [071] appeared first on Low Battery.