Category: Technology

פודקאסט חדשות הטכנולוגיה - אהוד קינן ושחר שושן מפרשים את חדשות הטכנולוגיה של השבועיים האחרונים, ולא שוכחים לרגע להתלונן על דברים חסרי משמעות

מציירים את המפה לסרטי רשת – 107

July 30, 2017

נטפליקס בעברית, רומבה מוכרת מידע מיפוי או שלא, צייר מת או שאולי לא

 

 

נטפליקס
לפני שנה וחצי נטפליקס הודיעה בתעורכת CES בוגאס שהיא פותחת את השירות שלה לכל העולם (או לחלק שיש לו אינטרנט ויכולת לשלם באשראי לחברה בארצות הברית). שאלתי אותם אז מה לגבי תרגום, תכנים בעברית וממשק עברי, ומה לגבי ספריית תוכן עשירה יותר והם אמרו שהם עוד בוחנים את השוק והרגע פתחנו ותשחרר רגע, באמא שלך.

 

שנה וחצי לאחר מכן – 75 אחוז מהתכנים מתורגמים ואו מדובבים, הקטלוג צמח לטענתם פי 4 (אבל עדיין ממש רחוק מלהיות זהה לאמריקאי), יש סדרות ישראליות שמוקרנות לעולם ולישראל (בלו נטלי, המדרשה וכו), והשבוע הממשק הפך לעברי לגמרי – כולל שמות ותאורים של סרטים.

עברית היא השפה ה-220 שמצטרפת לשירות. וזה די נדיר לראות ששוק כל כך קטן זוכה ללוקליזציה, ועוד כל כך מהר אחרי ההשקה העולמית. נטפליקס לא חושפת כמה צופים יש לה בישראל, גם לא כשביקשתי מהם למצמץ אם זה בין 50 ל-100 אלף מנויים.

עם כל הטוב הזה, והנוחות הזאת למי שרוצה ממשק עברי, חשוב להזכיר שהמחיר קפץ קצת – כי הפכו אותו לשקלים ועיגלו כלפי מעלה. החבילה של 8 דולר שהם כ-28.5 שקלים עלתה ל-29.9. אם כי יש מצב שאם שער הדולר יעלה, המחיר עדיין יישאר.

רומבה
הנה ראיון שעשה לאיירובוט קצת בלגן. לפי הדיווח המקורי, המנכ"ל אמר שמידע על מיפוי הבית שלנו יימכר לגוגל, אמזון או אפל בשביל לחבר עם מכשירי בית חכם אחרים. הכותרות מיד זעקו שלמה מפרים ככה את הפרטיות שלנו. אבל מיד אחר כך שלוש החברות לא אישרו שיש עסקה כזאת בפועל, ויצרנית  הרומבה פירמסה הבהרה שלפיה לא סתם ימכרו את המידע אלא ישתפו אותו בהסכמה וברצון של הלקוחות, לצורך שדרוג שירותי אינטרנט של הדברים. אין ממש דוגמאות, אבל אפשר לדמיין שמבקשים מסירי להגיד לרומבה ללכת לנקות מתחת לספה בסלון, ועל הדרך להדליק שם מזגן, וככה כל המכשירים בבית ידעו מה זה הספה, איפה הסלון וכולי.

 

 

מצד שני, הרבה פעמים שירותים משתדרגים לנו על חשבון הפרטיות שלנו. וכן, אפשר לא להסכים, אבל לפעמים זה לא כזה פשוט – כי אם לא תסכים בתנאים שלהם – כל השירות ייחסם ממך. אי אפשר נגיד בפייסבוק או בוואטסאפ להסכים רק לחלק מתנאי השימוש. זה הכל או כלום.

צייר מת? לא
מיקרוסופט הודיעה באופן אגבי שתוכנת צייר לא תתעדכן יותר ויתכן שאולי לא תהיה בגירסה הבאה של ווינדוס. הרשת התחרפנה, ופורסמו מלא כתבות וסטטוסים שמבכים את מותה של התוכנה, כי לכולם יש רגש נוסטלגי אליה. מיקרוסופט לא בדיוק חזרה בה, אבל כן פירסמה הבהרה שהכל בסדר, ועדיין יהיה אפשר להוריד את מיקרוסופט מהווינדוס סטור שכולם בטח ניגשים אליו כל יום, מה, אתם לא? מה זאת אומרת מה זה בכלל ווינדוס סטור?

 

 

המלצה בדקה
אהוד על העונה החדשה של ריק ומורטי שחוזרת בשבוע הבא!

 

 

שחר על אל להימנע מלצפות בתוכנית החדשה של רוב שניידר!

The post מציירים את המפה לסרטי רשת – 107 appeared first on Low Battery.