Category: Technology

פודקאסט חדשות הטכנולוגיה - אהוד קינן ושחר שושן מפרשים את חדשות הטכנולוגיה של השבועיים האחרונים, ולא שוכחים לרגע להתלונן על דברים חסרי משמעות

לא אני אמרתי ריקול לחיפושית בסנאפצ’ט - 070

November 13, 2016

שחר מקבל שיעור סנאפצ'ט, אדובי מאפשרת לשתול מילים, אסור לומר פרת משה רבינו בפייסבוק וגו פרו מבינה מה זה קארמה רעה ועדכון על הזוג הנעדר

 

אדובי מעדכנת ודופקת

אדובי הופכת בישול הקלטות לקל מתמיד. אחרי 70 פרקים לא צריך שנבוא לאולפן יותר. אפשר לדגום 20 דקות מקול של מישהו וליצור כל מילה שרוצים שהוא יגיד. לא רק זאת, אלא שאפשר לעשות את זה בהקלדה של מילים. יש זיהוי של טקסטים, וכך אפשר למצוא או לסנתז מילים מתוך תסריט. בהדגמה עדיין הורגשו קפיצות בעריכה בחלקים המבושלים. כמו כן, אדובי אומרת שתהיה חתימה דיגיטלית שאומרת שההקלטה בושלה בשביל למנוע שימוש לרעה בזיופים, יא אללה מי שואל אתכם בכלל, ובטח אפשר לעקוף את זה.

 

 

בנוסף אדובי מוציאה את העדכון הגדול לחבילת התוכנות שלה, אבל משאירה באג קריטי שהופך את התוכנה ללא שמישה עבור כל מי שמשתמש ביותר משפה אחת שהיא לא אנגלית. הכתוביות פשוט מקריסות את התוכנה. אי אפשר לכתוב כתבויות בעברית ואין לתמיכה מושג מתי זה יתוקן.

שיעור סנאפצ'ט

שחר ואהוד לא הכי מתחסרים לסנאפצ'ט, אבל אהוד מנסה להנגיש את זה לשחר. בסופו של דבר מדובר הרשת חברתית שהפילוסופיה שלה מורכבת משני דברים עיקריים – הראשון: אני הכי חשוב. לא פיד החברים שלי, לא הסיפורים שלהם. קודם כל אני רוצה לספר סיפור (ובצילום לגובה). השני – מה שמעניין אותי הוא ההווה. אני רוצה לפלטר את ההווה ולקשקשק עליו ולצייר עליו, אבל לספר רק את ההווה, בין אם אלו סיפורים לחברים ספציפיים או סיפורים לכלל העוקבים שלי. כל מה שקרה בעבר, לא שאני רוצה להסתיר אותו כמו דיקפיקס (אם כי אפשר), אלא שהוא פשוט לא מעניין.

כל זה בממשק מזעזע שקשה להבין ושמתנהג באופן לא עקבי נגיד כשרוצים לצפות בסיפור של מישהו.

כך או כך, מי שרוצה יכול לעקוב אחרי אהוד או שחר (הלינקים ייפתחו מהסמארטפון אם תורידו סנאפצ'ט).
קוקסינלים בפייסבוק נחסמו
בימים האחרונים, נחסמו "אושיות פייסבוק" רבות כי מתישהו בשבע שנים האחרונות כתבו את המילה קוקסינל. לא ברור מי הוביל את המהלך. וברור שהכוונה היא לא לקבל את הזכות לכנות אנשים בכינויי גנאי מעליבים, אבל השרירותיות בחסימות האלה מדאיגה. במיוחד כאשר גם אם המילים נכתבות בהקשר חיובי. אולי בפייסבוק מעדיפים שהאחוז הבודד שמשתמש במילה בהקשר חיובי יוותר קצת על חופש הביטוי שלו, בשביל שאנשים שנעלבים מהמילה הזאת ירגישו בטוח בפייסבוק? אין לדעת. למה? כי פייסבוק כבר ארבעה ימים לא מגיבה לפרשה ולא מסבירה מה הסיפור.

קארמה רעה לגופרו

אחרי שהוציאה סוף סוף מוצר חדש בקטגוריה חדשה בשביל להיות חדשנית ולהציג משהו שיהפוך אותה לאטרקטיבית מול כל הסינים, גופרו חוטפת שתי מכות. הראשונה – DJI מוציאה מוצר שנראה הרבה יותר טוב, ובמחיר גבוה ב-200 דולר בלבד.

המכה השניה – גופרו נאלצת לעשות ריקול ליחידות שנמכרו מכיוון שהרחפנים פתאום קורסים באמצע העבודה ופשוט צוללים לכיוון הרצפה.

 

 

הזוג שנעדר וצץ בפייסבוק

לפני שבועיים בפרק 68 שמענו על זוג שנעדר, ופתאום הגבר צץ בפייסבוק וענה באלימות לחברים ולמשפחה על המצב שלהם.

המשטרה מצידה לא טרחה להוציא צו לפייסבוק ולמצוא את האיש בשביל להבין מה הלך שם. אלא שבחקירה אחרת לגמרי, שוטרים שמעו נקישות מתוך מכולה, ומצאו שם את קאלה בראון קשורה בשלשלאות, והיא סיפרה להם שמי שחטף אותם רצח את בן זוגה ביריות אקדח מולה. המשטרה מצאה את האיש קבור בסמוך, ובחקירה החוטף והרוצח הודה במקרים שלא פוענחו עד היום.

איזה טוב שיש קופת חולים

חוויה אישית של שחר שקרתה לבנו החולה בארצות הברית החזירה לו את האמון בישראל ובמערכת הבריאות פה.

המלצה בדקה
אל תשכחו להאזין לראיון עם שחר עם יוסי מאתר y4pc.  שחר ממליץ על astonishing studios שבונים מכונות מלגו שעושות דברים מגניבים.

אהוד על אתגר בובות חלון הראווה – אתגר שבו עומדים במקום קפואים כמו פסל חי באמצע התרחשות, ומישהו מצלם את הסצינה בווידאו. זה נראה מוזר ומגניב בו זמנית. אלה כמה דוגמאות מפייסבוק, ופה למטה סרטון של הקמפיין של הילרי (כולל הילרי וביל) קלינטון מבצע את האתגר וקורא לאנשים להצביע (לפנמיח שהתבררו התוצאות).

 

The post לא אני אמרתי ריקול לחיפושית בסנאפצ'ט [070] appeared first on Low Battery.