Category: Technology

פודקאסט חדשות הטכנולוגיה - אהוד קינן ושחר שושן מפרשים את חדשות הטכנולוגיה של השבועיים האחרונים, ולא שוכחים לרגע להתלונן על דברים חסרי משמעות

חתולים ב-99 דולר ללא שקע אוזניות - 057

August 15, 2016

לפטופ ב-99 דולר במימון קהל, מחקר מדאיג מפייסבוק על חתולים ושמועות איפון

 

עוד שמועות על האייפון

איפהשהו בשבועיים הראשונים של ספטמבר יושק האייפון החדש. כנראה ב-7.9, אבל זה כמובן לא רשמי ולא סגור סופית והכל. השמועה העיקרית שמסתובבת כבר לפני האייפון 6S היא שלא יהיה יותר שקע אוזניות. וזה ישאיר כמה אופציות להאזנה: לשמוע באמצעות אוזניות ייעודיות של אפל. להשתמש באוזניות אלחוטיות. לקנות מתאם בזיל הזול (כנראה 19.90 דולר).

אפל העיפה את כונן הדיסקטים מהמחשבים שלה, והעיפה את כונן ה-CD, והייתה מהראשונות הגדולות שעשו את המהלכים הללו. בעכברים שלה יש כפתור אחד בלבד. אפל משכנעת אותנו שיש דברים שעבר זמנם (כמו שקע אוזניות) ואת חברות הטכנולוגיה הגדולות ללכת אחריה – ויתכן מאוד שאם אפל אכן תעיף את שקע האוזניות שלה (גם אם טכנית היא לא הראשונה), כל הגדולות ילכו אחריה. אנחנו נמשיך לכעוס ואז נקנה שוב מאתיים מיליון אייפונים בשנה.

המוצר לא חדשני אבל ארוז טוב

יש פרויקט מימון קהל בשם סופרבוק (כמו התוכנית מערוץ המזרח התיכוןלבנוןשכחנו איזה) של לפטופ ב 99 דולר שמבוסס על הסמארטפון שלך. הוא גייס טריליונתלאפים דולר. כלומר 2.1 מיליון כרגע מתוך 50,000 שגייסו. כל זה לפני עמלות וכולי כמובן.

 

אבל היו כאלה! יש טרנספורמר בוק V, ויש מוצר של HP. ויש כרומבוק שהוא משמש לפונקציות דומות. ואפשר סתם לקנות מקלדת ומסך או מקלדת וטאבלט. איכשהו המוצר הזה של חברה לא מוכרת סוחף את הקהל. וזה מראה שלפעמים שיווק זה הכל.אין חדשנות טכנית או פונקציונלית. ואין לך מושג מי עושה את זה. זה נטו שיווק ואריזה נכומב. זה נראה טוב, הסרט נראה טוב. זה נראה מוצר לא מסורבל. מחברים טלפון ויש לך מחשב. מה שהחברות הגדולות פחות הצליחו למכור, עושה יזם פרטי במוצר שתקבל ב 2017. אולי.

זה מזכיר את הסוף של סיליקון ואלי (ספוילר). הם יוצרים במשך שתי עונות מוצר דמוי דרופבוקס פוגש את ווינזיפ. דוחסים מידע ושומרים לך בענן. מוצר מעולה, שיתן לך גישה מכל מקום למידע שלך, ויתפוס מעט מקום. אבל נכשל בזה שהם לא יודעים להסביר אותו ללקוחות ובסוף חושבים שהלקוח מטומטם. בעוד המתחרים שלהם נעזרים בערך באותה טכנולוגיה למכור שרת אחסון לחברות שמעוצב יפה ויודע לפנות לקהל שלו.

עדכון השלט / מטען / מאתר שקניתי באינדיגוגו: ייצור יתחיל רק עוד חודשיים. ואז יקח עוד כמה שבועות לשלוח בטח. הישארו במתח, נמשיך לעדכן.

למה חתולי פייסבוק מסוכנים
אז פייסבוק פירסמה מחקר משעשע שדן בסטריאוטיפים על חתולים ובעליהם. בקצרה, לחתולאים יש פחות חברים, ופחות מהם עם בני זוג. נניח בצד את זה שזה לא כזה מעניין. ושלא ברור כמה הטיה יש המחקר שמבוסס על פייסבוק. הרי אנחנו מקיימים פרסונה אחרת לפעמים בחיים המקוונים. זו מסיכה. ומצד שני כל החיים שלנו הם מסיכה. העולם במה, וכולי.

מה שמעניין פה הוא שפייסבוק הוציאה חומרי גלם בעצמה, בלי שהשתתף באופן יזום בסקר. הכל ממידע ציבורי כנראה. ובכל זאת, למשל זיהו חתולים בזיהוי תמונה ולא חיכו שנמלא רובריקה של יש או אין חתול. עכשיו, הכל חוקי. הכל בתנאי השימוש. גם צריך לזכור שאם אני מעלה תמונה של חתול, אני מסכים שפייסבוק תדע שיש לי חתול. ותראה לי פרסומות לאוכל לחתולים, או לשירותי קבורה לחתולים סביב הזמן שהוא אמור למות, או לינק לאימוץ חתול חדש אם הפסקתי לעדכן עליו. כך חפץ אקראי או אדם שנכנס לתמונה בלי ששמתי לב יכול להיכנס לשם. זה כמו נערה שקיבלה קופונים למוצרי הריון ולידה לתינוקות כשהמחשב של רשת טארגט זיהה את המאפיינים של הקניות שלה כלקוחה בהריון. זה לפני שאביה ידע על זה.

כל המידע הזה ניתן, חשוב לזכור, בלי שפייסבוק תאזין לנו בסתר אלא באמצעות מידע שאנחנו מספקים מיוזמתנו, אבל לא חושבים על ההצטברות וההצלבות והניתוחים שאפשר לעשות עלינו. הכל כאמור חוקי. בגרמניה יש חוקים שמנסים למתן את איסוף המידע הזה ואני לא בטוח שזו הדרך. והעניין הוא לא בהכרח לא בסדר, אלא לא נעים. ומה נורמות הפרטיות. ומה הגבולות שלנו. ובעיקר מה המודעות שלנו אליה. אבל אם מקריפ אותנו שפיסבוק מאזינה ויודעת מה אנחנו אומרים (היא כנראה לא), צריך להיות מוקרפ ממה שאנחנו מספקים באופן יזום.

המלצה בדקה

אהוד על נייקד אטרקשן. אם יש לכם גישה לטלוויזיה בריטית.

naked

שחר ממליץ על הערוץ של כריס הר, צלם קולנוע הוליוודי ולוגר שמתעד את חייו המקצועיים עם הציוד הכי מגניב בעולם. הוא נותן ממש מבט של מאחורי הקלעים האמיתי, של איך זה נראה כל יום כל היום לסחוב ציוד קולנוע משוכלל ולתפעל מצלמת קולנוע בתוך סט אמיתי, וזה שונה לגמרי ממה שזה נראה בכל הספיישלים של מאחורי הקלעים שמתמקדים בשחקנים. וגם על The Get Down – סדרה על שנות ה-70 ברובע הברונקס שבניו יורק.

 

 

 

The post חתולים ב-99 דולר ללא שקע אוזניות [057] appeared first on Low Battery.