Category: Technology

פודקאסט חדשות הטכנולוגיה - אהוד קינן ושחר שושן מפרשים את חדשות הטכנולוגיה של השבועיים האחרונים, ולא שוכחים לרגע להתלונן על דברים חסרי משמעות

אתה והאייפון X חברים כבר 7 דקות [119]

October 29, 2017

אייפון יוצא להזמנה מוקדמת וכבר אוזל מהמלאי, פייסבוק כופה עלי לזכור ולהזכיר חברויות לא מעניינות ווואטסאפ מאפשרת לנו למחוק דברים תוך 7 דקות

בקטנה

האם זכרתם להעביר את השעון לאחור. לא. לא זכרתי. תעזבו אותי.
יצאתי מחניון בלי לזכור לקחת הכרטיס עמי!
למרות הביקורות הפושרות, אנחנו עפנו על הפרקים הראשונים בעונה החדשה של דברים מוזרים.
למה כשאנשים רוצים להראות לי משהו בטלפון שלהם, הם מגבירים את הווליום עד הסוף. כאילו, למה אני מחויב גם להאזין לזה בכזה ווליום?
תיקונים על הסופות במאדים ממאזינה – יש אטמוספירה, אבל חלשה. אנחנו אמרנו שאין בכלל. ישנן סופות – אבל הן חלשות ולא יהפכו חללית.

זכרונות מבית פייסבוק
המחויבות החברתית בשיתוף זכרונות ואיך פייסבוק מכריחה אותך לשתף מבלי לומר את זה

מכירים את זה שפייסבוק מזכירה לכם על דברים שהיו בעבר ומבקשת מכם לשתף מחדש משהו רק בגלל שזה קרה בעבר? אז הטריק הכי מלוכלך שלהם הוא לעשות ימי שנה עם אנשים אקראיים שהם חברים שלכם בפייסבוק וליצור סיטואציה שבה אתם לא יודעים אם זה בסדר לא לשתף.

הנה כמה וריאציות לסיטואציה: אתם רואים את האופציה לשתף ויודעים שהאדם השני גם רואה את זה, ועכשיו אתם מרגישים מחויבות לשתף, ואף אחד מכם לא חושב שהזמן שבו נהייתם חברים בפייסבוק זה איכשהו מועד שראו לציון.

סיטואציה נוספת היא שרק אחד מכם רואה בזה סיטואציה שראויה לציון, משתף, ואז מכריח אתכם גם לשתף ואתם עושים את זה כדי לא להעליב.

ויש סתם סיטואציות שבהן לאף מכם לא באמת אכפת מזה, אבל אחד מכם כבר שיתף ואז לא נעים אבל אתה יודע שלבנאדם השני לא באמת אכפת אבל הוא סתם עשה את זה ולא דיברתם הרבה זמן אז אתה קצת תקוע.

כל זה נערם אחד מעל השני ופייסבוק משתמשת בכל הסיטואציות החברתיות האלה כדי להכריח אותך לחגוג משהו שהוא לא ראוי לציון. זה קצת מרגיש כאילו פייסבוק היא הגלגל השלישי הזה שתמיד רוצה לחגוג ימי שנה שאינם קיימים כמו הפעם הראשונה שאכלתם חריף יחד או הפעם ההיא שיצאתם מחניון בלי כרטיס החנייה.

אפשר להתחרט בוואטסאפ ולשכתב את ההסטוריה
וואטסאפ מאפשרת למחוק הודעות תוך שבע דקות וזה יצור עולם חדש של חרטות. אנחנו מסתמכים על וואטסאפ כמשהו מחייב, אבל עכשיו אפשר להתחייב ואחרי זה להתחרט. אם אין לנו אמון במישהו – יהיה צריך לצלם מסך מיד, או לחכות שבע דקות. ומה קורה עם ההודעה בשבע הדקות הללו? ההודעה  נשמרת בשרתי וואטסאפ בשביל שיהיה אפשר למחוק אותה? או שנשמר רק המטא מידע שלה – ממי ולאן היא נשלחה? הפיצ׳ר מאד בעייתי ויכניס אותנו לעולם חדש של בעיות.

אייפון X יצא למכירה מוקדת ו״אזל״ מהמלאי תוך דקות ספורות כצפוי

האייפון החדש, והפעם בגירסתו הממש שווה, ה-X יצא למכירה מוקדמת בשישי בבוקר (שעון ישראל) – ואמצע הלילה (שעוני ארה״ב). תוך פחות מחצי שעה הוא אזל מהמלאי. כלומר לא ממש נגמר בדיוק, אלא שתאריך האספקה קפץ משבוע של הקונים הראשונים ל-5-6 שבועות של מי שקונה עכשיו.

יהיה גם מלאי למי שיבוא לחנויות אפל ברחבי העולם, הרי אפל צריכה את התמונות והסרטונים של אנשים יוצאים מאושרים מהחנות כשהם אוחזרים אייפון ביד.

כמה יש בשני המלאים האלה? אפל לא חשפה מספר, ויש הערכה של חברת אנליסטים שטוענת שזה רק 3 מילון. אבל היי, זו רק הדעה שלהם, מאן. היא רק אמרה שהדרישה פוצצה את הטבלאות. וזה היה די ברור. זה סמארטפון שנראה שונה מאוד, יש בו פיצ׳רים כמו זיהוי פנים, אבל שוב – הוא שונה מאוד וכל מי שיקנה אותו – ישר יחטוף מבול שאלות – זה ה-10? זה החדש? תביא לראות. ואז הדרישה תגדל. אפל פשוט ממשיכה להיות מבריקה בלשווק מכשיר, שנזכיר, עולה 1,000 דולר לדגם הבסיסי לפני מסים.

ביטוח מורחב לאייפון החדש יעלה 199 דולר, ואז אם תשברו מסך – תשלנו רק 29 דולר להחלפתו. אם לא תעשו את הביטוח הזה, תשלמו 279 דולר על החלפת מסך מקורי – יותר מרבע מהמחיר של האייפון. אז תיזהרו שלא יקרה לכם מה שקרה לבחור הזה.

 

המלצה בדקה
שחר ממליץ על straight outta compton בנטפליקס

אהוד ממליץ על הספר תזכירי לי מי את, של נטע חוטר שהיא במקרה חברה מהעבודה שלו והספר טוב גם בלי קשר לעובדה זו.

The post אתה והאייפון X חברים כבר 7 דקות [119] appeared first on Low Battery.