Category: Technology

פודקאסט חדשות הטכנולוגיה - אהוד קינן ושחר שושן מפרשים את חדשות הטכנולוגיה של השבועיים האחרונים, ולא שוכחים לרגע להתלונן על דברים חסרי משמעות

אסור לעלות לטיסה פנס של משאית גזם שעשתה תאונה 089

March 26, 2017

הצעירות הלא ישראליות שעשו תאונה, אסור להביא טאבלט לטיסה, הפנס מרגל אחרינו, משאית הלגו של שחר וביקורת היפה והחיה

 

פייק ניוז – הצעירות שלא נדרסו. האם מה שחשוב זה המסר?
לא/

בשבוע שעבר עלה לרשת סרטון שבו נראות שתי נשים צעירות שומעות ברכב שיר של סטטיק ובן אל ואחר כך פתאום שיר ברזילאי, רוקדות ומצטלמות לוידאו סלפי ועושות תאונה כי הנהגת לא מרוכזת בכביש. לסרטון צורפה תמונה של מישהי עם שיניים מרוסקות ונכתב כי זו "שני" והיא שלחה את הסרטון למישהו אחר בפייסבוק שפירסם אותו בשביל שאחרים יזהרו.

כל מי שעיניים בראשו, אוזניים בצדי ראשו, יש לו גוגל, ויודע קצת להיות ספקן יכול בשניה לקבל כמה רמזים לכך שמדובר בסרטון מפוברק. או לפחות לא ישראלי, ושאין קשר בין התמונה לבין הסרטון. התמונה שייכת למאמנת כושר  בשם אנליסה קרוז אריאס שעתשה תאונה עם אופניים (ולא ברכב). כמה שעותא חרי שהסרטון עלה והגיע ליותר ממיליון צפיות, אור חנוכייוב שפירסם אותו התוודה שהוא ערך אותו ואמר שעשה את זה בשביל להעביר את המסר.

הרצון הראשון הוא לכעוס על האיש ששיקר לנו וגרם לנו להזדהות עם נשים שלא באמת נפגעו. אבל כשחושבים על זה יותר, כל עולם העברת המסרים – בין אם זה בפרסום, בעיתונות או באמנות מבוסס על זה שלוקחים סיטואציה מציאותית ויוצרים לה אילוסטרציה. אם תראו בעיתון כתבה על בית ספר שבו יש תלמידים בריונים בדרך כלל לא הבריונים ולא הקורבנות באמת מצטלמים, אלא מדובר בהמחשה. האם רק בגלל שאמרו לנו בסוף שמדובר באילוסטרציה ולא בהתחלה זה כזה נורא? עכשיו נכתוב מילים ל-SEO כמו פוסט-אמת ומציאות אלטרנטיבית בשביל שתוכלו לדון בזה בשיעור חברה.

אסור להעלות טאבלטים לטיסות. התחרפנו לגמרי. מה אנחנו אמורים לעשות? 

המשרד לבטחון המולדת של ארצות הבראית בשיתוף ה-TSA שמאבטחים שדות תעופה, החליט שממדינות מסויימות (וספציפית מוסלמניות) אסור יהיה להביא חפצים אלקטרוניים שגדולים מסמארטפון – אל ארצות הברית הצטרפה גם אנגליה ועוד מדינות. לא ברור מה לגבי סמארטפונים גדולים שנושקים ל-7 אינץ', אבל אסור טאבלטים ומצלמות (שמשמשים אנשים בנסיעות עבודה ותיירים שממש מעדיפים לא לשלוח מצלמה במזוודה), וכן קונסולות משחק נגני DVD (למי עוד יש כאלה) וסורקים או מדפסות (מי מדפיס על מטוס???).

עכשיו איך זסה משפיע על ישראל? חצי מיליון ישראלים טסים מדי שנה ליעדים שונים דרך טורקיה (ויש חלק קטן שגם דרך ירדן). יתכן גם שההוראה הזאת תתרחב לשדות תעופה נוספים וליעדים נוספים, ואנחנו נתחרפן במטוס. שוחחנו עם ליאור קורן מייסד אתר Xplorer להזמנת טיסות (וחבר) שיסביר לנו קצת יותר איך זה ישפיע על היום יום של עולם התיירות.

הפנס מרגל אחרינו –  מי עוד מרגל אחרינו?

כולם. מייסד ומנכ"ל צ'קפוינט אמר בכנס בנקאות שחצי מאפליקציות הפנס הן אפליקציות ריגול. זו אמירה מצד אחד מלחיצה, מצד שני לא חדשה. העניין הוא כזה – זה לא משנה כמה אפליקצית הבנק תהיה מאובטחת, אם הטלפון שלנו פרוץ כי שמנו אפליקציה שאין לנו מושג מה קורה בה, מישהו יכול מרחוק להתחזות אלינו ולאסוף מידע.

בגדול, הסמארטפון שלנו הוא מכשיר ריגול. יש בו מצלמה, מיקרופון, GPS ואמצעי מעקב נוספים. השאלה היא רק אילו אפליקציות אנחנו מתקינים, מה הן עושות עם הגישה לכל הפונקציות האלו במכשיר, האם הן אוספות מידע, האם הן שומרות אותו, האם הוא שמור מוצפן, האם הוא מועבר לגורמים אחרים וכמה אנחנו סומכים על הבטחה שהכל בסדר והכל מוגן. לזה אין באמת תשובה חד משמעית, כי גם חברות מאוד גדולות  התרשלו בשמירה על האינפורמציה שלנו. אפשר רק לנהל סיכונים ולקוות לטוב.

שחר קנה משאית לפינוי גזם מלגו
שחר קנה את הלגו הטכני Mercedes-Benz Arocs 3245 הידוע גם כמק"ט  42403 של לגו.

זה עולה כ-980 שקל כולל משלוח והכל, ונקנה מחו"ל דך הרודס (במקום 1,500 שקל בארץ). יש מנועים ומשאבות פנואמטיות, מתלים נפרדים לגלגלים ודיפרנציאל שמאפשר לנעול גלגל אחד ולהמשיך לנהוג.

החלק הזה כולל 2,800 חלקים, 471 עמודי הוראות בספר, ולוקח לשחר כשבוע להריכב אותו כאשר כל ערב הוא ישב שלוש שעות, וכמובן התבלבל והיה צריך לתהחיל מחדש לפעמים. בשבוע הבא נראה צילום טיימלאפס.

אהוד ושחר ראו היפה והחיה

 

זהירות – ספוילר בערך באחת הסצינות החדשות בסרט היפה והחיה נוסעים בזמן לביתה בפריז כשהייתה תינוקת, שם היא מגלה מה קרה לאמא שלה. החיה מפנה את תשומת לבה למסיכה של רופא, ואותה מסיכה היא מה שהשתמשו רופאים בזמן המגיפה השחורה שחיסלה חצי מאוכלוסיית אירופה. אותה מסכה מבעיתה היא בצורת מקור של ציפור עם חורים לעיניים, והסיבה שהיא נראית כמו מקור היא בגלל שבאותה תקופה, חשבו שמקור המגיפה הוא בריח הנוראי שהיא גרמה לו, היות ולא ידעו דבר על חיידקים. לכן היו דוחפים לתוך המקור עלים מיובשים עם ריחות טובים כמו לוונדר כדי לסתור את הריח הרע של המגיפה.

זה כמובן לא עבד ובין 60-200 מיליון איש מתו ברחבי אירופה ואסיה אבל זה הוביל לאחד מתלבושות הרופא המקריפות אי פעם.

המלצה בדקה

מיסינג ריצ'ארד סימונס – כל דבר שנספר על זה יהיה ספוילר. אבל בגדול זה פודקאסט שחוקר מה קרה בשלוש שנים האחרונות לריצארד סימונס. מאמן כושר סופר מפורסם וסופר מוחצן שפשוט נעלם. אל תגגללו את זה, זה יעשה ספוילרים. אפשר לאזין מפה. וזה האיש למי שרוצה להיזכר במי מדובר:

שחר ממליץ על קורדפיי – שירות חינמי שמזהה אקורדים משירים ביוטיוב כדי שתוכל ללמוד לנגן אותם ברגע.

הודעות

נעדכן בפייסבוק מה קורה שבוע הבא ואם תהיה תוכנית. כנראה שכן, אבל יש בעיה לוגיסטית שצריך לפתור.

כאן יש פרטים על ההרצאה שגם תהפוך לפרק ספשל על כשלון וכשלון מימון הקהל. 12.4.17 | כנס עולמות | אשכול פיס בתל אביב.

The post אסור לעלות לטיסה פנס של משאית גזם שעשתה תאונה 089 appeared first on Low Battery.