Category: Technology

פודקאסט חדשות הטכנולוגיה - אהוד קינן ושחר שושן מפרשים את חדשות הטכנולוגיה של השבועיים האחרונים, ולא שוכחים לרגע להתלונן על דברים חסרי משמעות

אם תקבלו 15,000 מקלדות מכניות פייסבוק תהיה טובה יותר - 030

January 31, 2016

מקלדות מכניות ונורות וייפיי, פייסבוק עדיין גרועה במובייל וטרנד הלייקים שמסרב למות

00:00 אסף שגיא מתארח במקום שחר. הפעם אין וידאואפשר להתחיל.

01:07 הטרנד של 15,000 לייקים תמורת נקניק. פוסט של ילד בריטי חשף שיחה שלו, לכאורה עם חנות אפל (כנראה אחת מקומית בעיר שלו  לפי מספר הלייקים הנמך שלה) שבה הוא מבקש איפון חינם והם מבטיחים אחד אם יעמוד ביעד של לייקים ותגובות עד סוף החודש. הוא עומד ביעד הזה באותו יום, ואולי זכה באייפון חינם.

 
 

בישראל הטרנד פשט כבדיחה אצל חיילים שפנו לצה"ל וביקשו שחרור מוקדם, ובזיוף פוטושופ קיבלו אותו גם תמורת לייקים ותגובות. משם זה המךשיך לישראלי שפנה כאילו לריאן ריינולדס וקיבל הבטחה שהוא יבוא לישראל להקרנה של דד פול בתמורה גם ללייקים ותגובות. הוא גם השיג את היעד, אבל זה היה פוטושופ.

מפה הבדיחה יצאה משליטה, וכל אחד מבקש משהו חינם, ממשולש פיצה ועד רכב. יש מנהלי עמודים שזורמים, יש כאלה שמתעצבנים, יש כאלה שמגיבים ב"תקעקע את הלוגו שלנו ותקבל" ויש כאלה שאין להם מושג מה זה. אנחנו מנסים להבין למה לבקש, למה להסכים, ומתי זה יעלם.

06:06 לפי פייסבוק, 90 אחוז מהכניסות אליה זה מהאפליקצית מובייל. ובכל זאת יש דברים שעדיין גרועים. ההודעות הנעלמות ב-Other, למשל, רק לאחרונה הופיעו גם במובייל. ואז גילינו שיש משהו שנקרא filtered ושם מתחבאות עוד הודעות. מה זה צריך להיות?

פייסבוק גם איטית, מציקה עם התראות, חושפת תמונות ולינקים במסך הבית כדי להקל עלינו למרות שאנחנו לא רוצים ומציקה עם אפשרות לשלוח תמונות לחבר מיד אחרי שצילמנו אותו על ידי הזיהוי שלו (אגב, אפשר לבטל את זה, מהפייסנג'ר – זה נקרא Photo Magic. הבטחנו לברר וביררנו).

אנחנו מונים עוד כמה בעיות ואסף מגיע עם מסקנה אישית – הוא עבר לנייר כסף לפייסבוק – אפליקציה מבוססת דפדפן שהופכת את פייסבוק במובייל ליעילה יותר ופחות מציקה.


15:31 אסף קנה דוגמית של מקלדת מכנית –    Varmilo Switch Tester
. מקלות מכניות הן בעצם התקליטים של אנשים שאוהבים להקליד. יש להן מבנים שמזכירים מקלדות ישנות יותר, שממש שומעים בהם את הקליק לעומת מקלדות מודרניות יותר שהן שקטות והמקשים קופצים על מעיין גומי ולא מנוף.

בדוגמית של אסף יש מבחר של כפתורים שבנויים שונה ועושים רעשים שונים, ומי שקונה אותם זה אנשים שרוצים לבחור את המקלדת לפי סוג המקשים. וגם המקלדת הקטנה הזאת יכולה להתחבר למחשב ולהוסיף עוד 12 כפתורים שאפשר לתכנת.

אנחנו מנסים לעשות חידון באולפן המאולתר! רגע רדיופוני חסר תקדים.

keyboard

20:35 בעזרת המקדלת אפשר לשלוט על נורות WiFi. איזה מעבר מדהים. אסף קנה גם lifx – נורות ווייפיי שיכולות להדלק ולהתכבות לפי שעות מסוימות, בטמפרטורה מסויימת, ובגוון מסויים לפי שעה מסויימת. למשל להדלק בשקיעה, או להדלק בעמעום ובצבע אדום לא מסוונר כשהולכים לשירותים בלילה. זה די מגניב, אבל יקר רצח.

24:36 המלצה בדקה. אהוד על העמוד הוותיק Theories of the deep understanding of things שמראה תמונות מצחיקות, מטופשות וכאלה שבהן אשליות אופטיות קלות. אסף על  מכמ הגשם.

 

The post אם תקבלו 15,000 מקלדות מכניות פייסבוק תהיה טובה יותר [030] appeared first on Low Battery.